Каталог товарів

Кутові шліфувальні машини Макіта – як вибрати

Кутові шліфувальні машини (скорочено УШМ), або, іншими словами, «болгарки» знайшли своє застосування в різних галузях (на будівельних майданчиках, в автомайстерень, меблевому виробництві) і сьогодні заслужено перебувають на піку популярності. Інструмент отримав таку назву не випадково. Кутовим його називають тому, що вал обертання електродвигуна з’єднується з віссю робочого диска через кутову передачу. Агрегат застосовується для виконання нарізки і обробки (обдирання, зачистки та шліфування) різних матеріалів. Лідируючі позиції на ринку електроінструментів займає УШМ «Макіта» японського виробництва. Під цим брендом випускається техніка еталонної якості, здатна забезпечити високу продуктивність з винятковою надійністю і стабільністю роботи, гарантуючи при цьому безпеку для оператора. Незважаючи на бездоганність техніки, що випускається, виробник багато уваги приділяє зниженню її вартості.

Технічні можливості

Кутова шліфмашинка «Макіта» являє собою багатофункціональний апарат, виконаний в ударопрочном пластиковому корпусі. Високопродуктивна техніка розрахована на застосування з збільшеними навантаженнями по кілька годин на день.

Агрегат використовують для обробки різних поверхонь:

 • дерев’яних;
 • металевих;
 • пластикових;
 • бетонних;
 • цегляних;
 • керамічних.

УШМ «Макіта» стане надійним помічником як в побуті, так і на будівництві або в автомайстерні для вирішення безлічі завдань різного рівня складності. Сфера її застосування досить широка. Болгарку «Макіта» використовують не тільки для шліфування поверхонь, але і для:

 • зачистки зварювальних швів;
 • видалення з поверхні старих лакофарбових покриттів;
 • усунення грубих нерівностей при будівництві;
 • різання різних заготовок.

Тому цей електроінструмент завоював величезну популярність ─ як серед професійних майстрів, так і серед новачків і любителів.
критерії вибору

УШМ Makita ─ електроінструмент, що не потребує реклами. Такий стереотип склався не тільки через бездоганної якості і витривалості агрегату, але і в силу універсальності використання і тривалого терміну служби. До базових технічним особливостям «болгарки» відносять:

 • потужність електродвигуна;
 • число оборотів в хвилину;
 • тип харчування. Компанія «Макіта» випускає УШМ з електричним мережевим і акумуляторним приводом. До переваг першої моделі зараховують високу потужність і витривалість. Акумуляторні пристрої оснащуються ємними літій-іонними батареями, для яких не властивий саморазряд. Їх основна перевага ─ автономність і мобільність. Такий інструмент дозволяє виконувати роботу на знеструмлених об’єктах і не зривати дедлайни. Термін служби літій-іонної батареї збільшений приблизно в два рази в порівнянні з нікель-кадмієвих акумуляторами.

Для полегшення експлуатації і підвищення комфорту оператора під час використання УШМ «Макіта» комплектується додатковими функціями: електрогальмами двигуна, системою плавного старту, реверсним ходом, регулятором. Крім того, «болгарка» оснащується прогресивним механізмом для ефективного видалення пилу.

Показником високої продуктивності є розмір диска. Чим більше діаметр цього елемента, тим вище потужність електроінструменту. Залежно від розміру диска, УШМ «Макіта» класифікуються на три типи:

 • великі професійні агрегати. Вони комплектуються диском діаметром 230 мм. Їх переважно використовують для шліфування поверхонь, адже саме така операція значно навантажує «болгарку»;
 • середні моделі. Діаметр їх диска ─ від 150 до 180 мм;
 • маленькі моделі. Вони комплектуються диском, діаметром від 115 до 125 мм. Такі УШМ знайшли своє застосування для роботи вдома і в гаражі. Їх використовують також для зачистки поверхонь у важкодоступних місцях.

УШМ Makita відповідає вимогам діючих міжнародних стандартів якості. До переважним особливостям агрегату зараховують комплектацію зносостійкими деталями, багаторівневу систему безпеки, мінімальний рівень вібраційних коливань, підвищений робочий ресурс. Для спрощення технічного обслуговування все «болгарки» цього виробника мають опцію автоматичного відключення щіток. Функція спрацьовує, як тільки ці елементи досягнутий бокові рівня зносу, що охороняє якір двигуна від поломки.

На особливу увагу заслуговує ергономіка конструкції. Рукоятки покриті еластичним матеріалом, завдяки чому знижується зайву напругу м’язів оператора, з цим агрегатом працювати дуже комфортно.